,,Šiaurės šalių bibliotekų savaitė -2018“: herojų paieškos

Tradiciškai kasmet lapkritį mūsų progimnazijoje visos bendruomenės dėmesys sutelkiamas į knygą ir biblioteką. Neatsitiktinai. Esame ištikimi ir kūrybingi renginio -- Šiaurės šalių bibliotekų savaitės gerbėjai ir dalyviai. Šiemet šioje savaitėje, kurios metu visose šalyse aplink Baltijos jūrą visi: ir vaikai, ir jaunimas, ir suaugusieji, vienu metu skaito savo gimtąja kalba vieną ir tą patį tekstą, dalyvavome jau aštuonioliktą kartą. Galite paklausti – nejau neatsibosta? Tikrai ne! Kas, jei ne kalba, ne knyga, ne įdomi ir svari mintis, išmoko bendrystės ir noro ieškoti gėrio ir grožio?

Šių metų Šiaurės šalių bibliotekų savaitės tema -- Šiaurės herojai. Kas gi tie herojai? Lyg ir lengvas klausimas... Tačiau gyvenime juk dažnai būna taip, kad į lengvus klausimus teisingų atsakymų tenka ilgai ieškoti. Tarptautiniame žodžių žodyne skaitome, kad herojus -- tai didvyris arba svarbiausias literatūros kūrinio veikėjas. Būtent tokių herojų paieškos ir buvo šiųmetės mūsų savaitės kelrodis.

Savaitės renginiai prasidėjo Šviesos ir žodžio švente --savaitės atidarymu ,,Surask herojų savyje“. Pagal švedų rašytojų Eliaso ir Agnes Vahlundų knygą vaikams ,,Superherojų vadovas“ 6a klasės mokiniai Laura, Jūra, Austėja, Arijus ir Natanas (lietuvių k. mokytoja L.Dijokienė) sukūrė spektaklį, kurį per dvi pamokas pamatė visų pradinių klasių mokiniai. Tai buvo intriga ir įvadas į savaitės renginius.
O jų buvo išties daug. Kai kurie vyko visą savaitę, pavyzdžiui, 4 a kl. pokalbis ,,Kas yra herojus“ ir žaidimas ,,Slaptasis draugas“ (mokytoja Z. Liutkutė). Pirmadienį vaikai traukė lapelius su klasės draugų vardais. Taip jie išsirinko slaptą draugą. Žaidimo idėja tokia, kad vaikai elgtųsi kuo geriau su savo slaptais draugais. Vaikai  vieni kitiems ruošė įvairius siurprizus, sakė mandagius žodžius, padėjo pamokų metu. 8 b klasės mokiniai integruotoje klasės valandėlės ir lietuvių kalbos ir literatūros veikloje ne tik skaitė paaugliams skirtą bibliotekų savaitės tekstą apie pabėgėlius, bet ir aptarė šią opią viso pasaulio problemą, su kokiais iššūkiais susiduria valstybės, ir kaip tai atsispindi kiekvieno konkretaus žmogaus sąmonėje – literatūros kūrinyje (mokytoja L. Dijokienė). 7 b kl. mokytoja J. Vaičikauskienė papuošė skaityklą parodai ,,Mano fantastiniai gyvūnai“. Mokyklos prezidentūra – prezidentas, 8 a kl. mokinys Tomas Lemežis ir vadovė mokytoja Asta Jokubauskienė pristatė projektinę veiklą ,,Misija 2018“ 100-čio kelionė. Klausytojams buvo įdomu išgirsti ir suvokti, kiek daug pamatyta, sužinota, patirta vykdant užduotis. Pradedant savanorių kapais, tarpukario architektūra, aviacijos laimėjimais, rezidentų kūryba..., baigiant Baltijos keliu. Išsamiau apie užduotis - Valstybės pažinimo centre. Džiugu, kad komanda ne vieną kartą skatinta ir jų taip pat laukia kelionė.
1a klasės (mokytoja A. Makarienė) ir 4 a klasės (mokytoja G. Šimkuvienė) vaikų tėveliai patys gavo progą įsitraukti į savaitės renginius, pasidžiaugti vaikų gebėjimais ir darbais. 2 a klasės (D. Lileikienė), 2 b klasės (I. Bružienė) ir 3 a klasės (R.Piluckienė) mokiniai žaismingai ir kūrybingai gilinosi į veikėjų pasaulį iš knygos ,,Superherojų vadovas“. 3 b klasės (R.Kalnikė) mokiniai ieškojo atsakymo į klausimą  ,,Kuo mus žavi Pepės asmenybė“. Į jų pamoką atskuodė net pati Pepė Ilgakojinė! ,,Mano įsivaizduojamas superherojus – gamtos ir žmogaus pasaulis“  popietės dalyviai prakalbo angliškai (4 a kl.,  mokytoja I. Daukšienė). Mokiniai ne tik susikūrė savo didvyrius iš gamtinės medžiagos, bet ir pristatė, rinko įdomiausius personažus. O štai 6 a klasei teko palaužyti galvą, svarstant apie sektinus pavyzdžius ir tikrą draugiškumą (klasės vadovė D. Vaičienė).
Net keturių klasių (5 a, 6a, 6 b, ir 7b) mokiniai  turėjo išskirtinę galimybę pabendrauti su buvusia mūsų mokyklos mokine lengvaatlete, maratono bėgike Remalda  Kergyte – Dauskurdiene (,,Olimpinės svajonės link“) ir 8 a kl. mokine Juste Skukauskaite, Lietuvos konstitucijos žinove. Susitikimų tema -- ,,Asmenybės, kuriomis žavimės, gyvena tarp mūsų“.
Džiaugiuosi, kad šiemet savaitės renginiai sutraukė labai daug žiūrovų ir dalyvių – iš viso juose dalyvavo 272 mokiniai ir 64 suaugę (Bibliotekininkė Vanda Kuzienė)

 

Mokyklos naujausių nuotraukų, renginių, svarbiausių įvykių galerija.
Elektrononis dienynas - tai sistema, leidžianti bendrauti visiems ugdymo proceso dalyviams.
Aktyvi ir Profesionali karjeros centro veikla - investicija į mokinio sėkmę.
Karjera