Bibliotekos veikla

Parodos bibliotekoje:

Filosofinė ir verčianti susimąstyti paroda – projektas apie globalines problemas. ,,Menas nėra tai, ką matai pats, bet tai ką priverti matyti kitus“ E.Dega. Anglų k. mokytoja L.Norvaišienė, 8 a kl. mokiniai. ,,Kviečiame į Lietuvą“ 8a kl. mokinių plakatai rusų kalba. Mokytojos A.Jokubauskienė, D.Vaičienė ,,Gardi arbatėlė“ Grotažas. 5 b klasės mokinių kūrybiniai darbai. Dailės mokytoja J.Vaičikauskienė. ,,Gėris nugali blogį“, ,,Draugystės eglutė“, ,,Žiema – vaikų akimis“.  Grupės ,,Ąžuoliukas“ vaikų ir tėvelių projektiniai darbai, Degaičių skyrius.  Ikimokyklinio ugdymo vyr auklėtoja A.Pupšienė. Vaikų ir Paauglių metų knygų reklama. Bibliotekos vedėja V.Kuzienė

Skaityti daugiau: Parodos bibliotekoje:

Paroda iš gruodžio paskutinių akimirksnių - ,,Iš žiemos kelionių''

Akimirksniai ir jų išbarstymai - taip būtų galima pavadinti ,,Ateities'' progimnazijos bibliotekoje veikiantį parodų ciklą apie žiemą, žemę, žmogų ir mokytojo - mokinio susikalbėjimą. Tiesiog spalvota pasaka, kurioje įsikomponavo visa šalčio - šilumos simfonija. Ir skamba pradinukų bei vyresniųjų klasių mokinių darbai ,,Iš žiemos kelionių'', kurias paskatino mokytojos Gražina Šimkuvienė, Dalia Lileikienė, Jolanta Vaičikauskienė, Laimutė Andrijauskienė, Asta Jokubauskienė ir Inga Daukšienė. Pirmiausia stebina 2 a klasės ,,įsuptas'' žiemos lopšys, kuriame supasi miškai ir seneliai, sniegutis ir pusnys, namai ir jų gyventojai - kaimynystė, kurioje esi ir tu pats. Po to žvilgsnis krypsta į numėlsvėjusias paslaptis, atsirandančias ,,Temstant'', kuriose 4 b klasės mokiniai žaidė piešdami savo reginių kelius ir takelius. Į Antikinio pasaulio simboliką paskatina brautis 4 - 6 klasių mokinių iškarpytos magiškos eglutės, fėjos, per anglų kalbos pamokas išmoktos žodžių - paveiksliukų mįslės, kurios slepia jausmus ir nuotaikas. ,,Uždegtos“ 7a kl.mokinių  pieštos Chanukijos. Tuo kelionė nesibaigia. Norintys ne tik pamatyti, bet ir paskaityti gali stabtelti prie stendo - Palinkėjimo, arba Vienintelio noro liudijimo iš 2018 metų, kuris tikrai išsipildys - tai pažadėjo ir etikos pamokų mokytoja, ir tuo iš visos širdies patikėjo rašiusieji! O kaip kitaip, juk tuoj tuoj Kalėdos...Ir išsirašė slapčiausi geidavimai, norai, vieninteliai, nepakartojami. Tiems, kurie vis dar smalsauja, gali stabtelti ir prie keramikinių lipdinių su molio ir žiemos dvasia. Miniatiūrinėse kompozicijose mokiniai  nulipdė ir paršiukus, ir puodeliukus, ir vazeles su kasdienybės skoniu, su švenčių simbolika. Užsukite į bibliotekos erdvę, kurioje esate laukiami ir pasidžiaukite mokinių bei mokytojų išmone, stabtelkite prie 2018 metų žiemos paskutinių akimirkų - tikrai verta smaguriauti spalvų varsomis. Ir, žinoma, palinkėkime vieni kitiems gražaus laiko, susimatymų, rankos paspaudimų, juoko ir judesio šalia, sykiu, bendrume!
Ieva Sigita Naglienė

Į poezijos 2018 metų penketuko rinkimus per susitikimą.

Galima teigti, jog tradicinį poezijos 5-uko žygį  Telšių ,,Ateities“ progimnazijoje jau pradėjome, nes šįkart žodis ir rišo, ir kalbino, ir laukė pačių švystelėjimų – vidinio katarsio. Ieva Sigita Naglienė pristatė 5-ių poetų populiariausios poezijos knygos rinkimams pateiktų knygų pasaulį. Ir ten, kur retai užsukama, jau pasibelsta. Smagu, kad susitikimai su penketuko autoriais jau septintą kartą. Kviečiame visus skaityti ir balsuoti.

Skaityti daugiau: Į poezijos 2018 metų penketuko rinkimus per susitikimą.

Kartais labai reikalingi stabtelėjimai su knyga.

Tikrai jau nieko nestebina Telšių ,,Ateities“ progimnazijoje skaitymai – tarsi stabtelėjimai su knyga prie eilių tarpdurio! Va ir taip leistasi pamažu į Novelio premijos laureato Josifo Brodskio pasaulį – gyvenimą, kuris pilnas, laisvės, vienatės ir meilės. Susitikimus į poeto pasaulį vedė rusų kalbos mokytoja Asta Jokubauskienė ir poezijos savanorė, lietuvių kalbos mokytoja, bibliotekininkė Ieva Sigita Naglienė. Kaip sakoma, ruduo pabaigon, o poezija – į ausis! Gerų susitikimų ir gražių įsiklausimų.

Skaityti daugiau: Kartais labai reikalingi stabtelėjimai su knyga.

Šių dienų pasaulis – pasikeitimų pasaulis!

Biblioteka  ne tik knygų vieta. Šiuolaikinė biblioteka įvairina mokinio veikla pamoku metu ir po pamokų. Norisi, kad į biblioteką užsuktų ne tik vaikai, bet ir tėveliai. Tuomet būtų ir vaikams, ir tėvams, ir mokytojams lengviau susikalbėti. Bibliotekoje vyksta gyvas pašnekesys ir su dabartimi, ir su tuo kas turi vertę. Ką galima veikti bibliotekoje?  1 a klasės  tėveliams buvo atsakyta lapkričio 13 d., o 1 b -  lapkričio 27 d. vakare. Susitikimo metu tėvai pasižvalgė po bibliotekos fondus.

 

Skaityti daugiau: Šių dienų pasaulis – pasikeitimų pasaulis!

,,Šiaurės šalių bibliotekų savaitė -2018“: herojų paieškos

Tradiciškai kasmet lapkritį mūsų progimnazijoje visos bendruomenės dėmesys sutelkiamas į knygą ir biblioteką. Neatsitiktinai. Esame ištikimi ir kūrybingi renginio -- Šiaurės šalių bibliotekų savaitės gerbėjai ir dalyviai. Šiemet šioje savaitėje, kurios metu visose šalyse aplink Baltijos jūrą visi: ir vaikai, ir jaunimas, ir suaugusieji, vienu metu skaito savo gimtąja kalba vieną ir tą patį tekstą, dalyvavome jau aštuonioliktą kartą. Galite paklausti – nejau neatsibosta? Tikrai ne! Kas, jei ne kalba, ne knyga, ne įdomi ir svari mintis, išmoko bendrystės ir noro ieškoti gėrio ir grožio?

Skaityti daugiau: ,,Šiaurės šalių bibliotekų savaitė -2018“: herojų paieškos

Mokyklos naujausių nuotraukų, renginių, svarbiausių įvykių galerija.
Elektrononis dienynas - tai sistema, leidžianti bendrauti visiems ugdymo proceso dalyviams.
Aktyvi ir Profesionali karjeros centro veikla - investicija į mokinio sėkmę.
Karjera